Trabzon Şehir Turu

Günübirlik Trabzon Şehir Turu

Günübirlik Trabzon Şehir Turu

.Günübirlik Trabzon Şehir Turu

Trabzon şehir turumuz Atatürk Köşkü’nden başlayıp Trabzon’a ait el sanatı olan kazaziye ve hasır bileziklerinin satıldığı gümüşçülük mağazasıyla devam eder. Muhteşem bir Trabzon Şehir turu için her gün 10:00 ‘da ofisimizin önünden hareket ediyoruz.

Hareket Noktaları ve Saatleri:

 • Trabzon Merkez: 10:30
 • Trabzon’a Varış: 17.30 (Kış Sezonu 16:30)
Tur Tarihleri
Yaz Sezonu: Her gün kesin kalkışlı
Kış Sezonu : Rezervasyon sayısına bağlı

Görülecek Yerler
 • Boztepe
 • Atatürk Köşkü
 • Ayasofya Camii
 • Sera Gölü
 • Hayal Vadisi
 • Akçaabat Orta Mahalle
Notlar
 • Kişi başı fiyatlar sadece ulaşım ve araç milli parkı ücretini kapsar. Koltukta oturacak her yolcu için ücret talep edilir.
 • Tur kalkış ve varış günleri, görülecek yerler ile ilgili sıralama; yol ve iklim şartlarına göre değişiklik gösterebilir.
 • Araç tipi kişi sayısına göre değişmektedir fakat ücret değişmemektedir.
 • Araçlarımızda koltuk rezervasyonu veya numarası ayırtılmamaktadır. (Özel durumlar hariç)
 • Turlarımız grup turları olduğu için misafirlerimizin tur saatlerine iştirak etmelerini rica ederiz. Eğer misafirlerimizden değil de acentemiz tarafından kaynaklanan gecikmeler olursa tur saatlerini uzatarak bunu telafi edeceğiz.

Günübirlik Trabzon Şehir Turu Fiyatları

Günübirlik Trabzon Şehir Turu Tur Fiyatları yılın 365 günü düzelenmekte olup Trabzon Turu fiyatlarımız 90 Tl dir.

Trabzon Turu

Eşsiz doğal güzellikleri ile her köşesinde ayrı bir hazine barındıran Trabzon, Karadeniz bölgesinde görülmeye değer bir şehir.

Karadeniz denince akla ilk gelen yerlerdendir Trabzon. Karadeniz’e özgü gelenekler, kültürel değerler, eşsiz doğa ve tarihi birikimi ile Trabzon ülkemizde mutlaka gezilmesi gereken bir kent. Siz de Trabzon’a bir gezi planlıyorsanız Trabzon gezilecek yerler yazımıza göz atın…
Kilise ve Manastırlar
Dünyaca ünlü Sümela Manastırı, şehrin hatta Orta Karadeniz’in en görkemli yapısıdır. Trabzon Maçka ilçesinin Altındere Köyü’nde, Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sumela Manastırı, halk arasında Meryem Ana adı ile anılır. Vadiden 300 metre yükseklikte bulunan yapı, bu konumu ile manastırların şehir dışında, ormanlarda, mağaralarda ve su kenarlarında kurulma geleneğini sürdürmüştür. Sümela Manastırı’nın yanı sıra Trabzon’da gezebileceğiniz siğer manastır ve kiliseler arasında Vazelon Manastırı, Kızlar Manastırı, Kaymaklı Manastırı, Peristera Manastırı ve St. Eugenius Kilisesi bulunuyor.
Müzeler
Trabzon’un ve bölgenin tarihi, geleneği ve kültürü hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler Trabzon’daki müzeleri gezebilirler. Trabzon Müzesi, Trabzon Ayasofya Müzesi, Cevdet Sunay Müzesi, Geleneksel Yaşam Sergisi ve Atatürk Köşkü bu müzeler arasında.
Yaylalar
Trabzon, Karadeniz bölgesinde yayla turizminin önde geldiği şehirler arasında yer alıyor. Bu doğa harikası yaylalar özellikle yaz aylarında ziyaret ediliyor. Erikbeli Yaylası, Lapazan Yaylası, Haçka Obası Yaylası, Garester Yaylası, Şolma Yaylası, Sultan Murat Yaylası, Şekersu Yaylası ve Haldizen Yaylası Trabzon’da görülmeye değer yaylalar arasında.

Trabzon eşsiz doğal güzellikleri ile her köşesinde ayrı bir hazine barındırıyor. Trabzon’un doğasını keşfe çıktıysanız Çal Mağarası, Sera Gölü ve Altındere Vadisi’ ile Akçaabat, Sürmene, Trabzon Maçka ve Çaykara’yı görmeden Trabzon’dan ayrılmayın.

Trabzon’da Yapılacak Aktiviteler

Yayla Şenlikleri
Geleneklerine bağlı neşeli, eğlenceli Karadeniz halkının birçoğu her yıl bahar aylarında yaylalara çıkıp, ekim ayına kadar yaylada konaklar. Tüm bu süreçte yaylalarda birbirinden renkli, eğlenceli şenlikler düzenlenir. Bayram havasında geçen festivallerde; kemençeler çalar, dev horon halkaları kurulur ve konserler, gösterilerle daha da renklenir. Sizde Karadeniz ruhuna daha yakından dokunmak ve doyasıya eğlenmek istiyorsanız şenliklere katılmanızı öneririz.
Plajlar
Yaz sıcaklarından bunaldığınızda Trabzon ve çevresinde hem doğa ile iç içe olup, hem de masmavi denizde serinleyebileceğiniz plajlar var. Kalecik Plajı, Akçakale Plajı, Beşikdüzü Pirinçlik Plajı ve Çarşıbaşı Halk Plajıdır. Trabzon istediğiniz her şeyi sunar size; ister yaylalarda göğe kadar uzanan yeşilin içinde doğa ile iç içe olun, isterseniz de masmavi sularda yorgunluğunuzu atın mutlaka size göre bir şeyler vardır Trabzon’da.
Yamaç Paraşütü
Son yıllarda Karadeniz’de, özellikle Trabzon çevresinde yapılacak en popüler aktivitelerden biridir yamaç paraşütü. Gökyüzüne daha yakından dokunmak, bu eşsiz coğrafyanın güzelliklerine bir de tepeden bakmak ve özgürlük hissini tüm hücrelerinizde hissetmek istiyorsanız yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Uzungöl – Karastel Tepesi / Uzungöl -Karaçımah Tepesi en çok tercih edilen ve sık kullanılan yamaç paraşütü alanıdır.